REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ fundamentalny. Kolejny udany tydzień złota

W ubiegłym tygodniu na rynku złota znowu przeważały zwyżki.
Foto: Bloomberg

Metal ten rozpoczął tydzień od ceny w okolicach 1300 dolarów za uncję, a skończył w okolicach 1340 USD. To m.in. pokłosie danych z amerykańskiej gospodarki, które okazały się sporym zaskoczeniem dla uczestników rynku. – Comiesięczny raport w sprawie zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych zapewnił dodatkowe wsparcie cen złota, ponieważ rozminął się ze wszystkimi szacunkami. Byliśmy świadkami najniższego od trzech miesięcy zatrudnienia nowych pracowników przez amerykańskich pracodawców i równoczesnego zahamowania wzrostu płac – wskazują analitycy Saxo Banku.

Na rynku nie brakuje głosów, że złoto może dalej zyskiwać na wartości, szczególnie że i pytania o kondycję globalnej gospodarki są coraz bardziej zasadne. – Tempo światowego wzrostu gospodarczego hamuje i najprawdopodobniej będzie nadal się pogarszać do czasu, gdy kolejna panika polityczna ze strony światowych banków centralnych umożliwi stabilizację prognoz. Jesteśmy przekonani, że złoto nadal będzie pełnić rolę zabezpieczenia na koniec cyklu, co ostatecznie doprowadzi do próby pokonania oporu, który znajduje się pomiędzy 1365 i 1390 USD. Z perspektywy technicznej wyjście z przedziału, który utrzymywał się od 2014 r., mogłoby na początek spowodować jego rozszerzenie o 100 USD w kierunku 1480 USD za uncje – wskazują specjaliści z Saxo Banku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA