REKLAMA
REKLAMA

Forex

Czy szanse na umocnienie dolara zostały przekreślone?

Nawet dobre dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych nie były w stanie przełożyć się na większą siłę amerykańskiej waluty. Kluczowa znowu jest postawa Rezerwy Federalnej.
Foto: Adobestock

Ubiegły tydzień to był gorący okres na rynku walutowym, szczególnie w kontekście amerykańskiego dolara. Najpierw bowiem swoje pięć minut miała Rezerwa Federalna, a później uwaga inwestorów skupiła się na danych z amerykańskiego rynku pracy.

Dwa momenty

Rezerwa Federalna, chociaż zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniła poziomu stóp procentowych, to i tak wywołała spore zamieszanie na rynku. Wszystko przez komunikat, który towarzyszył posiedzeniu. W nim padło stwierdzenie, że Rezerwa Federalna do kolejnych podwyżek stóp będzie podchodzić z cierpliwością, co przez część rynku zostało odczytane jako zakończenie cyklu podwyżek. To oczywiście odcisnęło piętno na dolarze, który po komunikacie wyraźnie osłabił się wobec euro. Para EUR/USD z poziomu 1,1425 sięgnęła nawet 1,150.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA