Finanse

WIG-ESG wpisuje się w trend

Inwestycje w aktywa spełniające wymogi ESG to trend, który w następnych latach będzie kontynuowany, na co wpływ ma duże zainteresowanie młodych ludzi. Są kwestie, które spółki nad Wisłą muszą poprawić.

Konferencja ESG Warsaw odbyła się 25 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Specjaliści rozmawiali m.in. o trendach w odpowiedzialnym inwestowaniu.

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Podczas konferencji pt „ ESG Warsaw" organizowanej przez GPW uczestnicy podkreślali, jak ważne są pozafinansowe aspekty działalności firm dla inwestorów. Trend odpowiedzialnego inwestowania będzie się utrzymywał przez kolejne lata. Z angielskiego ESG oznacza Environment, Social and Governance.

Równe szanse

3 września na warszawskiej giełdzie zadebiutował indeks WIG-ESG. W skład wchodzą spółki, które spełniają kryteria dotyczące środowiska, ładu korporacyjnego i społecznych kryteriów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.