Finanse

Rzecznik finansowy. Frankowe wsparcie

Minister Jerzy Kwieciński wręczył Mariuszowi Goleckiemu powołanie na urząd rzecznika finansowego. Zastąpi Aleksandrę Wiktorow, której czteroletnia kadencja skończyła się w piątek.

Mariusz Golecki, nowy rzecznik finansowy

Foto: materiały prasowe

– Obejmuję urząd w przełomowym momencie, jeśli chodzi o kwestię tzw. kredytów walutowych. Moim priorytetem na najbliższe tygodnie będzie dokonanie analizy orzeczenia TSUE oraz orzeczeń polskich sądów w tych sprawach – mówi Golecki. Na tej podstawie urząd przedstawi, jakie praktyczne możliwości mają obecnie posiadacze tego typu umów. – Pozwoli to podjąć świadomą decyzję albo o wejściu w spór sądowy, albo o ugodowym jego rozwiązaniu. Wierzę, że ta druga opcja daje dużo większą elastyczność i jest dobrą alternatywą wobec drogi sądowej dla obu stron: banków i klientów. Tych, którzy zdecydują się na postepowanie sądowe, będziemy konsekwentnie wspierać tzw. istotnymi poglądami – dodaje.

Golecki jest dr. hab., profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i w Instytucie Ekspertyz Ekonomicznych i Finansowych. Przewodniczący rady ds. przeciwdziałania unikaniu opodatkowania przy ministrze finansów, w latach 2016–2017 dyrektor departamentu prawnego w Ministerstwie Finansów oraz departamentu prawa międzynarodowego i europejskiego w Prokuratorii Generalnej RP. MR

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.