Finanse

Jest nowy Rzecznik Finansowy

Mariusz Golecki, prawnik i pracownik Ministerstwa Finansów, został nowym Rzecznikiem Finansowym.
Foto: materiały prasowe

Minister Jerzy Kwieciński wręczył dzisiaj dr hab. Mariuszowi Goleckiemu, prof. Uniwersytetu Łódzkiego, powołanie na urząd rzecznika finansowego. „Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji" – napisał Paweł Jurek, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

Golecki zastąpi na tym stanowisku Aleksandrę Wiktorow, której czteroletnia kadencja upłynęła w piątek. Urząd ten utworzono cztery lata temu, na mocy Ustawy z 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Wcześniej obowiązki te pełnił Rzecznik Ubezpieczonych.

Mariusz Galecki, to doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny oraz kierownik pracowni Badań Kognitywnych nad Prawem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, adwokat Izby Adwokackiej w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Cambridge, Wlk. Brytania (Trinity College 2002). W latach 1998 – 2000 doradca w Ministerstwie Kultury i Sztuki/Dziedzictwa Narodowego, w latach 2000 – 2001 konsultant Kancelarii Prawniczej Kamiński & Kulesza w Warszawie, ekspert Departamentu Programowego KPRM oraz Ministerstwa Finansów. Ponadto w latach 2002 – 2003 stypendysta Komisji Europejskiej w Instytucie Ekonomii Prawa na Uniwersytecie w Hamburgu, w latach 2004 – 2008 adiunkt w katedrze Ekonomii Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, zaś w latach 2008 – 2009 profesor wizytujący w Centrum Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Cambrige. Od 2011 r. wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (program European Master in Law and Economics). W latach 2013 – 2014 profesor wizytujący na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Debreczynie na Węgrzech. Od lutego 2016 r. Dyrektor Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów. Do piątku był także członkiem rady nadzorczej Lotosu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.