Finanse

Polskie maluchy deklasują światowe

Notowania sWIG80 przekroczyły niezdobyty od 2007 r. szczyt i znalazły się na najwyższym poziomie w historii. Siła spółek o małej kapitalizacji z GPW imponuje w zestawieniu z ich odpowiednikami z zagranicznych rynków.
Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

We wtorek po 14 latach sWIG80 zdołał ustanowić nowy historyczny szczyt. Na zagranicznych giełdach indeksy grupujące spółki o małej kapitalizacji również zyskują, choć mogą pozazdrościć polskim firmom stopy zwrotu.

Hossa maluchów

Indeks małych spółek na początku wtorkowej sesji rósł o 0,4 proc. i to wystarczyło, aby pobić historyczny szczyt. Już w poniedziałek indeks małych spółek zamknął się na najwyższym poziomie w historii, ale wówczas nie udało się jednak pokonać rekordu w ujęciu intraday. Nastąpiło to na początku wtorkowej sesji, a w kolejnych godzinach wynik jeszcze się poprawiał. Przed południem sWIG80 zameldował się na poziomie 21 888 pkt. Dla przypomnienia, poprzedni rekord ustanowiony 9 lipca 2007 r. wynosił 21 729 pkt.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.