Finanse

BitBay z inwestorem

Giełda kryptowalut BitBay pozyskała amerykańskiego inwestora z branży FinTech. Proces zmiany inwestora już się rozpoczął.
Foto: Bloomberg

Największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia co do wielkości giełda w Europie, posiadająca blisko milion użytkowników, stawia na ciągły rozwój i pozyskuje amerykańskiego inwestora z branży FinTech. Nowym inwestorem jest spółka ze Stanów Zjednoczonych działająca w branży technologii finansowych (FinTech). W związku z tym obecny CEO jak i założyciel BitBay - Sylwester Suszek przestał pełnić w spółce swoje obowiązki, nie angażuje się również w nowe projekty realizowane przez BitBay – zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym.

W związku z tajemniczym brzmieniem informacji zarówno o inwestorze, jak i prezesie poprosiliśmy spółkę o ich uzupełnienie. Jak się dowiedzieliśmy, inwestor posiada bogate doświadczenie w branży kryptowalut, blockchain, jak i inwestycji międzynarodowych. - Ze względu na trwający proces, nie możemy ujawnić na ten moment więcej szczegółów transakcji. Wycofanie się obecnego CEO z bieżących działań spółki w żaden sposób nie wpływa na sprawne funkcjonowanie firmy i wynika z decyzji podjętej wspólnie przez założyciela oraz inwestora. Proces inwestycyjny będzie planowo trwać 12-18 miesięcy. O kolejnych działaniach odnośnie tego tematu będziemy informować na bieżąco - poinformowało nas biuro prasowe BitBay.

Spółka zadebiutowała w 2014 roku, a jej działanie jest regulowane przez estoński Financial Intelligence Unit (FIU). Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego to kolejny krok na drodze do ekspansji firmy. Na początku 2021 roku BitBay rozpoczął współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem – liderem w sektorze smart-bankingu. Giełda kupiła udziały banku, który jako pierwszy na świecie zabezpiecza transakcje w kryptowalutach.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.