Finanse

Rejestry jednak później?

Koronawirus paraliżuje kolejne obszary rynku finansowego. Niewykluczone, że opóźni on także proces dematerializacji akcji.
Foto: Adobestock

Nowelizacja kodeksu spółek handlowych została w tej sprawie przeprowadzona w ubiegłym roku, a w tym roku niepubliczne spółki akcyjne i komandytowo-akcyjne miały rozpocząć proces odchodzenia od akcji w formie papierowej. Niewykluczone jednak, że dostaną one więcej czasu.

– Trwają prace analityczne i uzgodnienia międzyresortowe mające ustalić zasadność ewentualnego przesunięcia terminu dematerializacji akcji, w tym okresu, na jaki miałoby ono nastąpić. Ze względu na ważkość materii – ustawa wprowadzająca dematerializację akcji była również elementem implementacji regulacji unijnych oraz wywiązaniem się przez RP z zobowiązań międzynarodowych – automatyzm czy pochopność działania są niewskazane. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie – usłyszeliśmy w Ministerstwie Sprawiedliwości, które odpowiadało za nowelizację k.s.h.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.