Finanse

KDPW ułatwi życie spółkom

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych po eVotingu, rozwiązaniu, które daje możliwość zdalnego głosowania na walnych zgromadzeniach, szykuje kolejną aplikację, która ma pomóc spółkom w zdalnej komunikacji.
Foto: materiały prasowe

Janusz Kowalski, sekretarz stanu w MAP, oraz Maciej Trybuchowski, prezes KDPW.

Foto: materiały prasowe

Mowa o eVoting-board, rozwiązaniu, które ma umożliwić zdalne głosowania podczas obrad zarządu spółki, rad nadzorczych oraz komitetów rad nadzorczych. W praktyce więc członkowie zarządów i rad nadzorczych będą mogli z dowolnego miejsca uczestniczyć w posiedzeniach i oddawać ważne głosy. Testy nowej aplikacji trwają i możliwe, że będzie ona dostępna do wykorzystania już od II kwartału tego roku.

– eVoting cały czas się rozwija. W najbliższym czasie uruchomimy aplikację eVoting-board, która umożliwi zdalne głosowanie przez zarządy spółek, rady nadzorcze oraz komitety raz nadzorczych. Liczymy, że aplikacja ta przyczyni się też do większej popularyzacji w spółkach aplikacji eVoting i przyciągania akcjonariuszy spółek do aktywnego uczestnictwa w życiu firm i w rynku kapitałowym. Rozwiązanie to jest bezpieczne, udostępniliśmy je rynkowi we wrześniu 2019 r. , ale wierzę, że zmiany legislacyjne i te wprowadzone w kodeksie spółek handlowych przyczynią się do znacznego wzrostu zainteresowania zdalnym uczestnictwem w walnych zgromadzeniach. Właściwie rozwiązania legislacyjne potrzebują bowiem narzędzi, aby je realizować – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.