Energetyka

Polenergia wkracza na rynek małych instalacji PV

Spółka kontrolowana przez Dominikę Kulczyk podpisała przedwstępną umowę, która pozwoli na przejęcie 100 proc. akcji Edison Energia, spółki odpowiedzialnej za montaż instalacji fotowoltaicznych
Foto: Bloomberg

Cena nabycia akcji została wstępnie ustalona na 76,5 mln zł, zaś dokładna kwota płatna przy zawarciu przyrzeczonej umowy sprzedaży akcji będzie podlegała określonym korektom związanym z procedurami zamknięcia rachunków. Ostateczna cena nie będzie mogła jednak przekroczyć kwoty 86 mln zł.

Zakup Edison Energia ma umożliwić wzmocnienie oferty produktowej i potencjału sprzedaży zielonej energii oraz usług dodatkowych zarówno dla klientów biznesowych jak i gospodarstw domowych.

– Transakcja przyniesie również dodatkowe synergie wynikające z połączenia kompetencji sprzedaży i budowy prosumenckich źródeł energii jakimi dysponuje Edison Energia z kompetencjami sprzedaży energii i zarządzania zielonymi źródłami wytwórczymi, które posiada i ciągle rozwija Grupa Polenergia – powiedział prezes Polenergii Michał Michalski, cytowany w komunikacie.

Edison Energia to jeden z największych graczy na rynku małej fotowoltaiki prosumenckiej, który rozwinął się dzięki takim programom jak „Mój Prąd". Spółka jest także odpowiedzialna za montaż instalacji dla biznesu. Edison poza fotowoltaiką oferuje także pompy ciepła.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.