Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: CCC, CD Projekt i Eurocash

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Akcje CCC odbijają się od górnego rejonu trendu bocznego

Foto: GG Parkiet

Akcje CCC w październiku dwa razy próbowały sforsować okolice 128 zł. Wówczas nad świecami wyrysowały się dwukrotnie długie cienie. Odwrót kupujących w tym miejscu można było zaobserwować również w lipcu. Na wykresie w ostatnich miesiącach można się doszukać trendu bocznego. Druga część października przyniosła przecenę walorów CCC i odwrót od górnego ograniczenia. Ruch ten może być kontynuowany. Kupujący mogą szukać mocnego wsparcia w strefie 114–118 zł, gdzie kształtują się dolne rejony trendu bocznego.

2. CD Projekt nie był w stanie dłużej utrzymać się nad poziomem 200 zł

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji CD Projektu w październiku przełamał barierę 200 zł, jednak popyt był w stanie utrzymać się powyżej okrągłego poziomu bardzo krótko. Kontra podaży sprowadziła CD Projekt w okolice 175 zł. W tym miejscu w ostatnich miesiącach trend na wykresie często się zmieniał, jednak pod koniec zeszłego tygodnia walory producenta gier kosztowały już poniżej 175 zł, co może zapowiadać dalszą przecenę. Kolejnych wsparć należy szukać w rejonie sierpniowych dołków, a po ich przełamaniu ratunkiem byłyby okolice 150 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.