Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: AmRest, ING Bank Śląski i Action

Aktualizacja danych: 25.09.2020, godz. 11.00
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. AmRest pogłębia wiosenne minimum

Foto: GG Parkiet

Po raz drugi na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy kurs akcji właściciela restauracji podjął próbę przebicia w dół dołków z przełomu marca i kwietnia (17,9 zł). Seria ostatnich czarnych świec pokazuje siłę uderzenia podaży, a fakt, że w piątek rano kurs oscylował już przy 16,36 zł, zwiększa ryzyko pogłębienia przeceny. Zwłaszcza że RSI(14) dopiero naruszył granicę wyprzedania, MACD zakręcił w dół pod linią 0, a ATR(14) pozostaje na relatywnie niskich poziomach. Ewentualne próby odbicia będą napotykać opór przy 18 zł.

2. ING Bank Śląski najniżej od 2016 roku

Foto: GG Parkiet

WIG-Banki spadł w minionym tygodniu do najniższego poziomu od ponad dekady. Sektor pozostaje pod podażową presją, co widać m.in. po zachowaniu kursu akcji ING BSK. W ubiegły poniedziałek cena spadła o 9,1 proc. i długą, czarną świecą przebiła z wiosny (125,2 zł). W środę kurs w porywach sięgnął 111,4 zł, a więc znalazł się najniżej od czterech lat. Próba odbicia z końca tygodnia była skutecznie zatrzymywana przez opór przy 125 zł. Jeśli byki skapitulują, to w najbliższych dniach możliwe jest pogłębienie minimum z ubiegłego tygodnia.

3. Action z formacją głowy z ramionami na wykresie

Foto: GG Parkiet

Od końca lipca przedstawiciel branży IT miał problem z kontynuacją trendu wzrostowego. Dynamika zwyżki spadła, a na wykresie zaczęła tworzyć się formacja głowy z ramionami. Wrzesień przyniósł przebicie w dół linii trendu, a w minionym tygodniu kurs spadł poniżej linii szyi wspomnianej formacji i poniżej średniej z 50 sesji. AT sygnalizuje więc zmianę kierunku trendu. W piątek kurs próbował utrzymać się nad średnią ze 100 sesji (4,5 zł). Jeśli wsparcie pęknie, cena może spaść do średniej 200-sesyjnej (3,7 zł).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.