REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Mercator, PZ Cormay i KGHM

Aktualizacja danych : 24.07.2020, godz. 11.00
Foto: AFP

1. Mercator z potężną luką na wykresie

Foto: GG Parkiet

Producent rękawic medycznych był obok PCC Exol największym hitem minionego tygodnia. Najwięcej emocji wzbudziła poniedziałkowa luka wzrostowa na wykresie (przez 5 godzin handel nie mógł się otworzyć) i ostateczny wynik +72,2 proc. na sesji. Wszystko w reakcji na szacunkowe wyniki kwartalne. Mercatormania trwa i trudno powiedzieć, kiedy się skończy. Wskaźniki AT są już przegrzane, od MACD, przez RSI(14), aż po zmienność mierzoną ATR(14). Koniec tygodnia przyniósł korektę, więc szykuje się pierwszy ważny test dla obozu byków.

2. PZ Cormay z próbą wyjścia z długoterminowej bazy

Foto: GG Parkiet

Producent odczynników diagnostycznych to propozycja dla spekulantów. Od dłuższego czasu cena budowała bazę nad 1 zł przy niskim wolumenie. W ostatnim czasie pojawiło się kilka prób wybicia górą przy podwyższonych obrotach. Ostatnia, wciąż trwająca, jest najsilniejsza. W środę kurs dotarł do 2,34 zł. W piątek cena korygowała się do 2 zł, gdzie znajduje się wsparcie (lutowy szczyt). Ciekawe zatem, jak popyt wykorzysta tę barierę. Kontynuacja ruchu powyżej 2,34 zł dawałaby szansę na wejście w fazę trwalszego trendu wzrostowego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA