Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki..

Foto: Adobestock

1. Dino Polska z nowym rekordem wszech czasów

Foto: GG Parkiet

Pierwsze półrocze na wykresie właściciela sieci sklepów upłynęło pod znakiem szerokiej korekty, która przyjęła postać formacji spodka. Jej dno zaokrągliło się niemal w punkt na średniej z 200 sesji, a więc ruchome wsparcie zadziałało książkowo. Od maja cena zwyżkuje. Na początku tego miesiąca kurs opuścił górą formację, a w minionym tygodniu ustanowił maksimum historyczne 311,6 zł. Dino wraca tym samym na ścieżkę hossy. Najbliższe wsparcia to okrągłe 300 zł i średnia z 50 sesji, położona na poziomie 284 zł.

2. Mostostal Warszawa opuszcza górą bazę

Foto: GG Parkiet

Notowane na GPW „mostostale" mają za sobą udany tydzień. Ceny ich akcji wybiły się w czwartek w górę przy wyraźnie podwyższonych obrotach. Przykładem Mostostal Warszawa. Od kilku miesięcy jego kurs poruszał się w bok wzdłuż średniej z 50 sesji i 7 zł. W czwartek cena rosła do 8,46 zł, a więc do najwyższego poziomu od października 2017 r. Wcześniejsze fale wzrostowe w obrębie trwającej hossy miały podobny przebieg, (po utworzeniu formacji bazy dochodziło do silnego wybicia), co zwiększa szansę na kontynuację ruchu w górę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.