REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CCC, KGHM i LiveChat Software

Aktualizacja danych: 3.07.2020, godz. 12.00
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. CCC broni wsparcia i próbuje zwyżkować

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji obuwniczej spółki spadają od początku czerwca, ale w minionym tygodniu ta tendencja została zatrzymana w okolicy 57 zł. Na tym poziomie nakładają się na siebie ważne wsparcia: lokalne szczyty z kwietnia oraz średnie kroczące z 50 i 100 sesji. W czwartek kurs skoczył o 7,6 proc., a MACD i RSI(14) zwróciły się w górę. Obrona wsparcia zwiększa szansę na ruch do czerwcowego maksimum 77,44 zł. W ujęciu średnio- i długoterminowym CCC pozostaje w układzie spadkowym, dlatego pokonanie 57 zł będzie sygnałem sprzedaży.

2. KGHM w drodze do poziomu 100 zł

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji miedziowego giganta wzrósł od marcowego dołka o niemal 100 proc. W minionym tygodniu cena obroniła linię trendu i dotarła w porywach do 96,5 zł. W tym samym czasie MACD zakręcił w górę nad linią 0, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację złotego krzyża. Mamy więc na wykresie szereg pozytywnych sygnałów, zwiększających szanse ataku na okrągły poziom 100 zł. Warto jednak zauważyć, że RSI(14) przetestował już granicę wykupienia, co stwarza ryzyko korekty. Najbliższe wsparcie to okolica 92 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA