Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Atende, Biomed-Lublin i Polwax

Aktualizacja danych: 30.04.2021, godz. 15.00
Foto: Adobestock

1. Atende gotowe do schłodzenia

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży IT jest w długoterminowym trendzie wzrostowym, ale w ostatnim czasie przeszedł w fazę płaskiej korekty, konsolidując się przy szczycie. Do tego RSI(14) jest na poziomie 80 pkt, więc można mówić o fazie mocnego wykupienia. Wstępny sygnał sprzedaży pojawił się ponadto na MACD. Niewykluczone więc, że płaska korekta przejdzie w spadkową i przetestuje 50-sesyjną średnią. Ta ostatnia znajduje się przy 5,3 zł, a w piątek po południu za walor płacono 6,42 zł.

2. Biomed-Lublin coraz bliżej grudniowego dołka

Foto: GG Parkiet

Od połowy marca akcje lubelskiej spółki potaniały o blisko 50 proc. W minionym tygodniu cena dotarła do 9,6 zł, a więc znalazła się w długoterminowej strefie wsparcia. Po drodze pękły średnie z 50 i 200 sesji. Z jednej strony podaż wydaje się mocna i jeśli bariera pęknie, wyprzedaż może nabrać rozpędu. Z drugiej silna bariera może prowokować kontry popytu, zwłaszcza że RSI i MACD sygnalizują już wyprzedanie. Średnie stanowią najbliższe opory. Notowania warto obserwować. Wybicie może zacząć trwalszy trend zgodny z kierunkiem wybicia.

3. Polwax poniżej średniej kroczącej z 50 sesji

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta parafiny wybił się w kwietniu dołem ze średnioterminowej konsolidacji. W minionym tygodniu spadek był kontynuowany i kurs przebił średnie z 50 i 200 sesji. Na wykresie widać więc przesilenie na korzyść podaży, potwierdzone zwrotem w dół na wspomnianych średnich. W piątek cena oscylowała przy wsparciu 3,5 zł. Jeśli pęknie, kurs może zejść do kolejnej bariery, czyli 3 zł lub niżej. Oscylatory są już wyprzedane, więc możliwe jest korekcyjne odbicie. Średnie wyznaczają najbliższe opory.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.