Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Enea, PKO BP i Vindexus

Aktualizacja danych: 30.04.2020, godz. 12.00
Foto: Adobestock

1. Enea wraca na spadkową ścieżkę

Foto: PARKIET

Choć mWIG40 zaliczył wzrostowy tydzień i wyznaczył nowy szczyt trwającej fali odbicia w ujęciu intraday, to energetyczna spółka pod tę tendencję się nie podłączyła. Od 17 kwietnia notowania słabną, poruszając się wzdłuż opadającej średniej z 50 sesji. Od wtorku jej linia jest testowana, więc niewykluczone, że zostanie podjęta próba przebicia. Zwłaszcza że MACD zakręcił w dół , a RSI(14) spada i jest dopiero w środku strefy neutralnej. Najbliższe wsparcie to 4,612 zł (a niżej dołek bessy na 3,542 zł), a opór 6,38 zł.

2. PKO BP testuje dno bessy

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy pozostaje pod presją podaży. Nie może się oprzeć także PKO BP. Jego akcje taniały w minionym tygodniu nawet do 19,655 zł, co oznacza, że pogłębiony został marcowy dołek. Odbicie z drugiej połowy tygodnia wygląda obiecująco, ale od góry wyklarował się silny opór. Wyznaczają go lokalne szczyty przy 24 zł, a wzmacnia zbliżająca się tam średnia z 50 sesji. Wejście w fazę boczną wydaje się całkiem realne, zwłaszcza że WIG20 taką tendencję ostatnio wykazuje. Z kolei zejście poniżej ostatniego minimum da sygnał do kontynuacji bessy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.