Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. PlayWay w kleszczach średnich kroczących

Foto: GG Parkiet

Sektor gamingowy jest pod podażową presją. Widać to nie tylko na wykresie CDR, ale też na tytułowej spółce. Trwająca od początku roku korekta, najpierw łagodna i powolna, w drugiej połowie lutego nabrała tempa. Cena przebiła się wówczas przez 50-sesyjną średnią, by na koniec ubiegłego miesiąca przetestować 200-sesyjną. Miniony tydzień, choć zaczął się odbiciem, kończył się w okolicy dziennej dwusetki (545 zł). MACD i RSI są już mocno schłodzone, co daje argument do odbicia, ale jeśli średnia pęknie, może to skutkować ruchem w kierunku wrześniowego dołka.

2. Millennium przy dolnej granicy kanału

Foto: GG Parkiet

Bank był relatywnie słabszy od branżowego benchmarku. Kurs Millennium spadał drugi tydzień z rzędu i w piątek testował dolną granicę kanału wzrostowego, w którym porusza się od listopada 2020 r. (4,1 zł). Wsparcie to wzmacnia 50-sesyjna średnia. Jeśli pęknie, kurs może spaść do 200-sesyjnej (3,15 zł). Presję podaży może wywoływać temat kredytów frankowych, zwłaszcza że ten bank należy do grona ich największych posiadaczy. Z drugiej strony test dolnej granicy i wyprzedanie na MACD i RSI to potencjalne zachęty do kontry popytu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.