REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Bogdanka, Celon Pharma i PCC Rokita

Foto: Fotorzepa, Piotr Gęsicki

1. Bogdanka nie może „dokopać się" do dna

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji węglowej spółki porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. W drugiej połowie 2019 r. cena weszła w konsolidację, tuż nad poziomem 32 zł. Ruch boczny trwał do momentu konfrontacji z 200-sesyjną średnią. Cena nie zdołała jej przebić i rozpoczęła się fala spadkowa, która w minionym tygodniu sprowadziła wycenę na nowe historyczne dno 24,5 zł. Powrót niedźwiedzi potwierdził zakręcający w dół MACD oraz zachowanie linii ADX/-DI/+DI. Zejście na nowe minimum to klasyczny sygnał do kontynuacji bessy.

2. Celon Pharma traci w obrębie konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Od kwietnia ubiegłego roku kurs akcji farmaceutycznej spółki porusza się w konsolidacji między 50 i 37 zł. W drugiej połowie stycznia cena odbiła się od górnej granicy i rozpoczęła się trwająca do dziś fala spadkowa. W trzech poprzednich, analogicznych przypadkach cena była sprowadzana poniżej 40 zł. W minionym tygodniu kurs dotarł do 41 zł, więc potencjał podaży nie został jeszcze wyczerpany. Potwierdzają to RSI(14), który przebywa w strefie neutralnej, oraz położone blisko siebie linie ADX/+DI/-DI. Najbliższy opór to 47 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA