REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Unibep nie wygrał konkursu na prefabrykaty dla Mieszkanie+

Postępowanie na opracowanie technologii wygrała pracownia BBGK Architekci, nie przyznano jednak pierwszej nagrody.

BBGK Architekci zwycięzcą konkursu na projekt osiedla z prefabrykatów

Foto: materiały prasowe

Nietypowym rozstrzygnięciem zakończył się prowadzony przez PFR Nieruchomości konkurs na projekt osiedla z prefabrykatów z myślą o usprawnieniu realizacji programu Mieszkanie+. Nie przyznano pierwszej nagrody, drugą – ale ze wskazaniem do realizacji propozycji - otrzymała warszawska pracownia BBGK Architekci. Jej projekt został uznany za najbardziej elastyczny i dostosowany do współczesnych potrzeb i wymagań. Trzecie miejsce zajęła firma Unihouse z grupy giełdowego Unibepu, a wyróżnienie Urba Architects z Krakowa. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w styczniu.

- Rosnące ceny materiałów budowlanych, a także brak rąk do pracy to bariery z którymi mierzy się nie tylko program Mieszkanie+, ale cały rynek.  Dlatego zdecydowaliśmy się ogłosić konkurs na technologię, która naszym zdaniem,  w prosty sposób może rozwiązać te problemy. Prefabrykacja z powodzeniem sprawdza się na rynkach Europy Zachodniej czy w Skandynawii. Wierzę, że może stać się powszechna także w Polsce. Chcemy przenieść rodzimy rynek z epoki mieszkań budowanych w tradycyjnych, drogich technologiach do epoki nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą budować wysokiej jakości mieszkania, ale szybciej i taniej – mówi cytowany w komunikacie prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz

Ambicją jest stworzenie w ramach Mieszkania+ 100 tys. lokali w ciągu dekady. Dotychczas oddano do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie i Kępnie. W I połowie 2019 r. najemcy wprowadzą się do lokali w Gdyni, Wałbrzychu i Kępicach.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA