Budownictwo

Tower Investments: Deweloper obiecuje ekspansję

Do zamknięcia tego wydania deweloper nie ustalił ceny emisyjnej akcji w ofercie towarzyszącej przeprowadzce z NewConnect na rynek główny.
Foto: materiały prasowe

Wcześniej podano cenę maksymalną: 65 zł. Tymczasem na małej giełdzie kurs spadał o nawet 6,2 proc., do 56,3 zł. Na przełomie listopada i grudnia walory wyceniano na 63 zł, ale pod koniec listopada na 50 zł – był to dołek po spadku trwającym od wiosny, kiedy cena została wywindowana do 83 zł.

Deweloper może pozyskać z emisji 500 tys. akcji (32 proc. podwyższonego kapitału) 32,5 mln zł. Wpływy z IPO firma wykorzysta na zwiększenie portfela projektów. Tower Investments specjalizuje się w realizacji projektów dla sieci dyskontowych, głównie Biedronki i Netto, a uzupełniająco także innych sieci – stacji benzynowych czy restauracji typu fast food. Na koniec października spółka miała w portfelu przedsięwzięcia o wartości 230 mln zł (rozumianej jako wstępnie planowana cena sprzedaży inwestycji). Strategia firmy zakłada zwiększenie skali – spółka chce realizować równocześnie 50 projektów wobec 25–30 obecnie. Zapisy potrwają do 13 grudnia dla inwestorów detalicznych i o jeden dzień dłużej dla instytucjonalnych.

Analitycy DM BOŚ (jest oferującym) oszacowali wartość akcji na 91,6 zł metodą porównawczą i 115,3 zł metodą dochodową. Spółka prognozuje, że w tym roku obrotowym (od 1 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2017 r.) będzie mieć 14,02 mln zł zysku, a w przyszłym (równym kalendarzowemu) 19,45 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.