Budownictwo

Tower Investments z dużym dyskontem

Deweloper sprzedaje papiery w IPO po 45 zł, o 30 proc. poniżej ceny maksymalnej.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Deweloper powierzchni komercyjnych ustalił cenę emisyjną 500 tys. akcji (32 proc. podwyższonego kapitału) sprzedawanych w IPO na 45 zł wobec ceny maksymalnej na poziomie 65 zł.

Na NewConnect kurs spadał w czwartek o nawet 6,2 proc., do 56,3 zł. Na przełomie listopada i grudnia walory wyceniano na małej giełdzie na 63 zł, ale pod koniec listopada na 50 zł.

Deweloper  pozyskać z emisji 500 tys. akcji 22,5 mln zł. Wartość celów emisyjnych w prospekcie wynosiła prawie 40 mln zł. Tower Investments specjalizuje się w realizacji projektów dla sieci dyskontowych, głównie Biedronki i Netto, a uzupełniająco także innych sieci – stacji benzynowych czy restauracji typu fast food. Na koniec października spółka miała w portfelu przedsięwzięcia o wartości 230 mln zł (rozumianej jako wstępnie planowana cena sprzedaży inwestycji). Strategia Tower Investments zakłada zwiększenie skali – spółka chce realizować równocześnie 50 projektów wobec 25–30 obecnie.

Zapisy na akcje rozpoczną się w piątek i potrwają do 13 grudnia dla inwestorów detalicznych i o jeden dzień dłużej dla instytucjonalnych. W transzy małych inwestorów oferowanych jest 100 tys. papierów.

W raporcie z 29 listopada analitycy DM BOŚ (jest oferującym) oszacowali wartość akcji na 91,6 zł metodą porównawczą i 115,3 zł metodą dochodową.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.