REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Biurowy boom nęci inwestorów do Polski

Giełdowi budowniczowie biur rosną na fali dobrej koniunktury. Trafiają też na celownik zagranicznych podmiotów – jako trampoliny ekspansji.

W ciągu trzech kwartałów zasoby powierzchni biurowej na największym polskim rynku, warszawskim, zwiększyły się o ponad 140 tys. mkw., do 5,59 mln mkw. – wynika z szacunków szacunków Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Koniunktura sprzyja nie tylko deweloperom mieszkaniowym, ale też tym specjalizującym się w stawianiu biurowców. Przy wzroście indeksu WIG-nieruchomości o 21 proc. od początku roku, notowania Warimpeksu poszły w górę o 55 proc., Echa Investment o 49 proc., a Immofinanzu o 29 proc. W tempie podobnym do indeksu wzrosła wartość GTC (20 proc.) i Capital Parku (19 proc.).

Poprzeczka jeszcze wyżej

W ciągu trzech kwartałów zasoby powierzchni biurowej na największym polskim rynku, warszawskim, zwiększyły się o ponad 140 tys. mkw., do 5,59 mln mkw. – wynika z szacunków szacunków Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych. W samym III kwartale oddano do użytkowania 61,7 tys. mkw., z czego 24,5 tys. przypadło na kompleks Wola Retro zbudowany przez Develię (d. LC Corp).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA