Budownictwo

Rynek transakcji magazynami stoi

Nieruchomości logistyczno-przemysłowe są inwestycyjnym hitem w czasie pandemii. Trend będzie kontynuowany.

Rynek rośnie dzięki handlowi przez internet, drugim silnikiem może być nearshoring.

Foto: materiały prasowe

Po trzech kwartałach 2020 r. w nieruchomości logistyczno-magazynowe inwestorzy ulokowali około 1,9 mld euro (8,5 mld zł) wobec 1,5 mld w całym 2019 r. To o 0,3 mld euro więcej niż w biurowce, które przed pandemią były najchętniej wybieraną przez inwestorów klasą aktywów.

Motor napędowy

W samym III kwartale z rąk do rąk przeszły magazyny o szacunkowej wartości ponad 700 mln euro, co oznacza 70-proc. udział w całkowitej kwocie inwestycji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.