Reklama

Zakupy gotówkowe napędzają sprzedaż

Kto ma rozbudowaną ofertę, nie może narzekać. Lokale sprzedają się tak, jak przed lockdownem, bo Kowalscy szukają ochrony kapitału.

Aktualizacja: 10.10.2020 11:26 Publikacja: 10.10.2020 05:17

Zakupy gotówkowe napędzają sprzedaż

Foto: Adobestock

Jak można się było spodziewać, po objętym lockdownem II kwartale br., w okresie lipiec–wrzesień deweloperzy związani z rynkiem kapitałowym odnotowali odbicie sprzedaży. Skala poprawy może robić wrażenie, wzrost kwartał do kwartału sięgnął 44 proc., wynik jest też o tylko 2 proc. słabszy niż uzyskany w III kwartale ub.r.

Również jeśli chodzi o rezultat narastająco, lockdownowa wyrwa nie jest głęboka: po trzech kwartałach spółki znalazły nabywców na 15,9 tys. mieszkań, o 9 proc. mniej niż rok wcześniej. Tyle dane zagregowane, wyniki poszczególnych spółek są bardzo mocno spolaryzowane: są dwucyfrowe wzrosty, ale i spadki.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Budownictwo
Polimex Mostostal z byczymi argumentami
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Budownictwo
Selena FM będzie skupiać się na rozwoju innowacyjnych produktów
Budownictwo
Pekabex ofiarą cenowej wojny, obiecuje program naprawczy
Budownictwo
Promocje u deweloperów zdają egzamin. Sprzedaż mieszkań w górę w listopadzie
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Budownictwo
Dawny Mercor wkracza w nowy etap
Budownictwo
GTC ze stabilnymi wynikami operacyjnymi. Dług jeszcze przyciska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama