Budownictwo

Herkules: Kontrakt podtrzymuje wyniki

Spółka specjalizująca się w wynajmowaniu żurawi wypracowała w I półroczu 72,9 mln zł przychodów, o 19,2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 r. Grupa osiągnęła również ponad 2 mln zł zysku wobec 0,9 mln zł straty w I półroczu 2019 r.
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Zdaniem zarządu za poprawę przychodów w gałęzi budownictwa telekomunikacyjnego odpowiada zawarty w 2018 r. w ramach konsorcjum m.in. z Wasko kontrakt z PKP Polskie Linie Kolejowe dotyczący budowy systemu GSMR. Dzięki niemu przychody z tego typu działalności odpowiadały za 34,3 proc. całkowitych wpływów spółki. Przyrosty z tego typu inwestycji rekompensują zmniejszony popyt na usługi wynajmu żurawi, które w I półroczu odpowiadały za 58,9 proc. przychodów.

Firma podkreśla również, że współpraca z PKP PLK napotyka pewne problemy. – Głównym problemem realizacyjnym zgłaszanym przez konsorcjum są wady dokumentacji projektowej i formalnoprawnej otrzymanej od PKP PLK, kolizje z istniejącą i projektowaną infrastrukturą kolejową i energetyczną oraz niewystarczający poziom współpracy – podsumowuje zarząd. Perturbacje te wpływają z kolei na wzrost kosztów inwestycji, a sama spółka szacuje, że strata na całości realizacji umowy wyniesie 30,7 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.