REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Budimex: Rola usług w grupie będzie rosła

Budowlany koncern stał się jedynym właścicielem FB Serwisu po zakupie 51 proc. papierów od Ferrovialu, który jest głównym akcjonariuszem Budimeksu.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Wartość transakcji to blisko 100 mln zł. W 2018 r. FB Serwis miał 370 mln zł przychodów, o ponad 40 proc. więcej rok do roku, zysk operacyjny wyniósł 14 mln zł wobec 0,2 mln zł pod kreską rok wcześniej. FB Serwis świadczy usługi utrzymania technicznego budynków, obiektów przemysłowych, infrastruktury drogowej oraz gospodarki odpadami. Zajmuje się m.in. utrzymaniem 1,2 tys. km dróg krajowych i autostrad na zlecenie GDDKiA, prowadzi instalacje przetwarzania odpadów komunalnych w trzech województwach. Ostatnio firma rosła dzięki przejęciom.

– Zakładamy, że istotne zwiększanie skali działalności FB Serwisu na rynku zagospodarowania odpadami będzie wymagać kolejnych przejęć, w szczególności podmiotów będących właścicielami regionalnych instalacji przetwarzania odpadów z własnymi składowiskami – skomentował Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA