Budownictwo

Lepsze tempo uzyskiwania zgody na budowę

W maju deweloperzy w całej Polsce uzyskali pozwolenia na budowę 16,7 tys. mieszkań, o blisko 29 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Licząc od początku roku, sytuacja wyraźnie się poprawiła, bo po czterech miesiącach liczba otrzymanych pozwoleń była niższa o 14,4 proc. rok do roku, a po pięciu różnica się zmniejszyła do 6,3 proc. Liczba pozwoleń uzyskanych w okresie styczeń–maj br. wyniosła 64,7 tys.

Opóźnienia natury administracyjnej są wymieniane przez deweloperów jako jeden z kluczowych czynników ryzyka – obok kosztów wykonawstwa i małej dostępności dobrych gruntów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.