Budownictwo

Tesgas ma dużo zleceń

W tym roku biznes usług dla gazownictwa powinien znacząco wzrosnąć. Poprawić powinny się też wpływy z budowy instalacji fotowoltaicznych.
Foto: materiały prasowe

Tesgas przede wszystkim liczy na dobre wyniki w kluczowym biznesie dotyczącym świadczenia usług budowlanych dla branży gazowniczej. – Dotychczas pozyskane zlecenia pozwalają nam prognozować znaczną poprawę przychodów w stosunku do roku 2020. Chcielibyśmy zakończyć bieżący rok, zbliżając się do wielkości przychodów osiągniętych w 2019 r., tj. ponad 90 mln zł – mówi Marcin Szrejter, dyrektor ds. finansów Tesgasu.

Cenowa nerwowość

Giełdowa spółka zauważa, że w branży gazowniczej prowadzone są obecnie liczne inwestycje, które są konsekwencją realizacji planów rozbudowy krajowej sieci i dywersyfikacji źródeł dostaw błękitnego paliwa przez państwowy Gaz-System. Co więcej, optymistycznie wyglądają również związane z tym zapowiedzi na kolejne okresy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.