REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Mostostal Zabrze odbudowuje pozycję

Dzięki sojuszowi z Hitachi grupa zwiększy udział wysokorentownych prac inżynieryjnych w obrotach.

Dariusz Pietyszuk, prezes Mostostalu Zabrze, uważa, że wycena spółki nie odpowiada wartości godziwej, co jest związane z ogólnie złą oceną firm z ekspozycją na rynek budowlany.

Foto: Archiwum

Kontrolowana przez Krzysztofa Jędrzejewskiego grupa w 2019 r. spodziewa się poprawić przychody i zysk netto względem ubiegłego roku. Wtedy przy 613 mln zł sprzedaży czysty zarobek wyniósł ponad 11 mln zł.

W I kwartale br. przychody wyniosły 147 mln zł, o 6 proc. więcej rok do roku. Marża brutto ze sprzedaży skurczyła się z prawie 13 do 11,5 proc., jednak prezes Dariusz Pietyszuk zaznacza, że w całym 2018 r. rentowność wyniosła 11,3 proc. i w 2019 r. powinna się utrzymać na tym wciąż wysokim poziomie. Mimo spadku w I kwartale zysku brutto ze sprzedaży o 6 proc., do 16,9 mln zł, zysk operacyjny był podobny do ubiegłorocznego i sięgnął nieco ponad 6 mln zł. To efekt dalszej reorganizacji grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA