Budownictwo

Tower Investments zwiększa skalę, będzie dywidenda

Spółka dobrze ocenia koniunkturę, w przyszłym roku podzieli się zyskiem.

Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

W ostatnich dniach notowaniami dewelopera specjalizującego się w budowie obiektów dla sieci – handlowych, fast food czy stacji benzynowych – mocno bujało. Przed majówką walory wyceniano na 42,5 zł, w kolejnych dniach cena w trakcie sesji spadała nawet do 33,2 zł, by w czwartek wahać się w przedziale 38,3–42,9 zł.

– Sytuacja w spółce nigdy nie była lepsza. Niestety, taka jest giełda – podkreśla Bartosz Kazimierczuk, prezes i pośrednio główny akcjonariusz Tower Investments. Dużymi udziałowcami dewelopera są fundusze inwestycyjne Trigon i Altus, które blisko współpracowały z pogrążonym w tarapatach GetBackiem. Altus już miesiąc temu zszedł poniżej progu 10 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.