Budownictwo

Marże pod presją? PKO BP zwraca uwagę na wzrost kosztów

„Oceniamy, że rosnące ceny gruntów, materiałów budowlanych oraz koszty
pracy będą sprzyjały dalszemu wzrostowi cen mieszkań" – napisał w najnowszym raporcie zespół analiz nieruchomości Banku PKO BP.
Foto: Adobestock

Analitycy wskazali, że przy słabym popycie na mieszkania przytoczone wzrosty oznaczałyby presję na marże oraz płynność deweloperów. Jednak mimo pandemii zapotrzebowanie na lokale utrzymuje się na wysokim poziomie, co jest konsekwencją niskich stóp procentowych. Ponieważ popyt sprzyja, deweloperzy będą w stanie przerzucać wzrost kosztów wykonawstwa na ceny mieszkań i utrzymywać rentowność na satysfakcjonującym poziomie.

Z drugiej strony, zbyt szybkie tempo wzrostu cen mieszkań może schłodzić zapał do kupowania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.