REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Echo Investment do kupienia

Amerykańskie fundusze zastanawiają się, co zrobić z wartym ponad 880 mln zł pakietem akcji dewelopera.
Foto: materiały prasowe

Fundusze Pimco i Oaktree oraz Griffin Real Estate, właściciele 56 proc. akcji dewelopera, ogłosili przegląd opcji strategicznych. Inwestorzy zastrzegli, że przegląd może zakończyć się równie dobrze bez żadnych zmian. Wartość pakietu Amerykanów to obecnie ponad 880 mln zł.

Jesienią 2017 r. akcjonariusze zapowiedzieli sprzedaż nawet połowy z 66-proc. pakietu, by poprawić płynność - stanęło na zbyciu 10 proc. za blisko 190 mln zł.

Fundusze przejęły Echo Investment od Michała Sołowowa w 2015 r. za 1,1 mld zł. Firma została przekształcona w czystego dewelopera, portfel nieruchomości komercyjnych posłużył do budowy REIT-u EPP notowanego na giełdzie w Johannesburgu – w tym roku Echo sprzedał ostatnie akcje EPP. Spółki są jednak współudziałowcami (Echo mniejszościowym) oddawanej niebawem Galerii Młociny i gigantycznego wielofunkcyjnego projektu Towarowa 22, którego najnowsza koncepcja miała premierę na targach MIPIM w Cannes.

Po sprzedaży aktywów Echo wypłacało hojne dywidendy. W latach 2016-2018 akcjonariusze zainkasowali łącznie 7,12 zł na akcję.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA