Budownictwo

I2 Development: Rolowanie długu

Wrocławski deweloper uplasował emisję obligacji serii J o wartości nominalnej 20 mln zł, zapadających 31 sierpnia przyszłego roku. Oprocentowanie papierów to WIBOR3M (aktualnie 1,7 proc.) plus nieujawniona marża. Obligacje są zabezpieczone na hipotekach kilku działek we Wrocławiu.
Foto: Adobestock

Wpływy z emisji zostaną wykorzystane do refinansowania papierów serii C i F, a także nakładów na bank ziemi. Deweloper wykupił już przedterminowo papiery serii C o wartości 8,38 mln zł. Te obligacje nie są notowane na Catalyst, objął je zamknięty fundusz inwestycyjny Open Finance. Pierwotnie zapadały w styczniu br., ale inwestor zgodził się na przesunięcie terminu wykupu długu o wartości nominalnej 15,3 mln zł do 5 kwietnia, a pozostała część, czyli 14,7 mln zł, została zrolowana i zapada 27 grudnia br. Obligacje serii F są notowane na Catalyst, zapadają w grudniu br., a ich wartość to 15,1 mln zł. W obrocie jest jeszcze seria G o wartości 9 mln zł – termin wykupu to marzec 2021 r.

„Sytuacja spółki pozostaje trudna, zarówno ze względu na zapadające w tym roku zadłużenie o wartości 43 mln zł, jak i ze względu na chronicznie bliski złamania kowenant dług netto/kapitał własny" – napisali analitycy DM Navigator w styczniowym raporcie o deweloperach z Catalyst. ar

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.