Budownictwo

Poznań przyciąga deweloperów

Unidevelopment rusza z największym projektem mieszkaniowym w mieście, z pierwszą inwestycją rusza belgijski BPI Real Estate.
Foto: materiały prasowe

Unidevelopment, spółka zależna giełdowego koncernu budowlanego Unibep, zbuduje na 7,5-ha działce w poznańskiej dzielnicy Jeżyce osiedle na docelowo ponad 2 tys. mieszkań. Inwestycja rozłożona jest na kilka lat. Dla porównania, w 2017 r. deweloper sprzedał 621 lokali.

Inwestycja realizowana jest we współpracy z Grupą Wiepofama. Unidevelopment ma dostarczyć kapitał oraz będzie realizować umowę o zastępstwo Inwestorskie, jak i zajmie się komercjalizacją przedsięwzięcia. Firma jest już od pewnego czasu obecna w stolicy Wielkopolski dzięki współpracy

Z notowaną na NewConnect spółką zależną Monday Development (na zdjęciu projekt Zielony Sołacz). Głównym rynkiem pozostaje Warszawa, od niedawna Unidevelopment działa także w Radomiu.

Z kolei pierwszy poznański projekt uruchamia belgijski deweloper BPI Real Estate Poland. Inwestycja, realizowana w joint-venture z Acteeum Group, przewiduje budowę 230 mieszkań. BPI Real Estate buduje także w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły