REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

Deweloperzy. Dane o sprzedaży pozostaną niejednolite

Firmy mają wolną rękę, jeśli chodzi o to, co uznawać za sprzedaż mieszkań. Utrudnia to inwestorom porównania.

U deweloperów sprzedaż sprzedaży nierówna.

Foto: materiały prasowe

Od pewnego czasu deweloperzy podają wyniki sprzedaży mieszkań, w pierwszej kolejności puszczając raporty bieżące. Prezentowane dane nie są jednak jednolite. Część spółek włącza do sprzedaży poza „mocnymi" umowami deweloperskimi i przedwstępnymi także płatne rezerwacje. Część publikuje wyniki netto, część brutto (czyli nie koryguje o zdarzające się rezygnacje). Jedne firmy opisują dość szczegółowo metodologię, inne wcale. Warto też pamiętać, że oprócz mieszkań szacunki mogą uwzględniać lokale użytkowe (w tym nawet garaże).

Czy nie byłoby warto ujednolicić przekazywane przez deweloperów dane?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA