REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Atrakcyjna Polska. W grze biura i magazyny

W perspektywie utrzymujących się niskich stóp procentowych nieruchomości będą się cieszyć zainteresowaniem inwestorów – twierdzi Savills Investment Management. Analitycy wzięli pod lupę rynki UE, jak wypada Polska?
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Nasza stabilna, rosnąca gospodarka stwarza dobre warunki do inwestowania. Atrakcyjny jest rynek biurowy, przede wszystkim Warszawa – analitycy spodziewają się dalszego spadku współczynnika pustostanów i wzrostu czynszów. Stopy zwrotu z najlepszych inwestycji biurowych szacowane są na 4,5 proc. Warto też postawić na wyselekcjonowane biurowce na rynkach regionalnych: w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

Na celowniku inwestorów znajdą się też nowoczesne centra dystrybucyjne wzdłuż głównych korytarzy komunikacyjnych, wspierających transport intermodalny, a także magazyny podmiejskie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA