Biznes i sport

Krąży, krąży złoty pieniądz

Kluby PKO BP Ekstraklasy znów przeprowadziły wyprzedaż sreber rodowych, ale wydały też na transfery nowych graczy ponad 7,5 mln euro.

Solidne wzmocnienia sprawiły, że Lech Poznań (zdjęcie z meczu z Lechią Gdańsk) przerwę na mecze reprezentacji spędza w fotelu lidera Ekstraklasy.

Foto: folha.com.br, jakub kaczmarczyk

Model jest prosty i powtarza się co roku. Wystarczy, że młody zawodnik błyśnie, a już wyciągają po niego ręce bogatsi z zagranicy. 20-letni Adrian Benedyczak zaczynał poprzedni sezon jako rezerwowy, zdążył strzelić trzy gole i to wystarczyło, żeby Pogoń Szczecin oddała go za 2 mln euro do występującej na zapleczu włoskiej Serie A Parmy.

Aleksander Buksa odszedł z Wisły Kraków do Genoi za darmo. Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka tylko po to, żeby sprzedać go Japończykom. Karol Fila zamienił Lechię Gdańsk na RC Strasbourg, a Tymoteusza Puchacza Lech Poznań sprzedał Unionowi Berlin.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.