REKLAMA
REKLAMA

Banki

Sąd Najwyższy sprzyja odfrankowieniu kredytów

Konwersja na złote i zachowanie stawki LIBOR może dotyczyć nie tylko indeksowanych, ale i denominowanych kredytów. Trudno jednak przewidzieć, jak będą orzekać sądy powszechne.
Foto: Adobestock

Ujawnione w czwartek uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego napędziło spadki frankowych banków na GPW. PKO BP, Millennium i Santander tracili po ponad 3 proc.

Kredyt był złotowy

Sprawa dotyczy wyroku SN sprzed miesiąca, to pierwsze po wydanym 3 października wyroku TSUE uzasadnienie SN oraz pierwsze dotyczące kredytu denominowanego. SN przekazał sprawę do ponownego rozpoznania, podając jako powód, konieczność uwzględnienia dotychczasowego orzecznictwa, w tym orzeczenia TSUE.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA