REKLAMA
REKLAMA

Banki

Mieszkaniowa rekomendacja bez kluczowego zapisu

UKNF wycofuje się z opcji klucz za dług, którą miała wprowadzić znowelizowana rekomendacja S. Kredyty o stałej stopie mają być obowiązkowym elementem oferty banków.
Foto: Adobestock

– Prace nad nowelizacją rekomendacji S są kontynuowane, w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego kończy się analiza uwag zgłoszonych przez Związek Banków Polskich i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych – informuje „Parkiet" Jacek Barszczewski, rzecznik UKNF.

Przeszkody dla klucza

Projekt dotyczy kwestii mających znaczenie makroostrożnościowe, zatem wymaga skierowania do konsultacji do Komitetu Stabilności Finansowej, co według UKNF ma nastąpić „w najbliższym czasie". Po uzyskaniu opinii KSF prace zostaną sfinalizowane i projekt trafi na posiedzenie KNF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Odbierz 50% rabatu
na miesięczną eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA