REKLAMA
REKLAMA

Banki

mBank: Znowu doniesienia o fuzji Commerzbanku z Deutsche Bankiem

Zarząd Deutsche Banku, największego kredytodawcy w Niemczech, zgodził się na rozmowy z Commerzbankiem, drugim co do wielkości graczem, w sprawie określenia możliwości fuzji – donosi Reuters.
Foto: materiały prasowe

To kolejna ostatnio informacja na ten temat, bo w grudniu magazyn „Focus" donosił, że niemieckie Ministerstwo Finansów zdecydowało o konieczności przeprowadzenia fuzji tych dwóch największych, ale i borykających się z niską rentownością, banków w Niemczech. Pierwsze nieoficjalne rozmowy w małych grupach już się odbyły, ale są na bardzo wczesnym etapie i mogą zakończyć się fiaskiem – donosi także „Welt am Sonntag". Oba banki nie komentują.

Sprawa ma znaczenie także dla polskiego sektora bankowego, bo Commerzbank jest głównym akcjonariuszem mBanku (ma 69 proc. akcji wycenianych teraz na 12,7 mld zł), czwartego co do wielkości banku w naszym kraju. Doniesienia na temat potencjalnej fuzji Commerzbanku z innym graczem (wymieniano także francuski BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie) napływają od ponad roku. Czy i jak wpływają na notowania mBanku? – Gdyby ewentualna fuzja Commerzbanku z Deutsche Bankiem miała wpływać na wycenę mBanku, to skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że raczej pozytywnie. mBank pod względem jakości produktów jest w ścisłej czołówce, więc potencjalnych przejmujących może być paru i byliby skłonni zapłacić premię – mówi Łukasz Jańczak, analityk Ipopemy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA