Analizy

Banki centralne: Czy bardziej zmutowana odmiana Covid-19 wpłynie na działania decydentów?

Obawy związane z nowym wariantem koronawirusa powodują, że inwestorzy się zastanawiają, które banki centralne uwzględnią ten czynnik przy podejmowaniu decyzji w sprawie polityki monetarnej.

Christine Lagarde, prezes EBC, oraz Jerome Powell, który kieruje Fedem. Oba banki centralne podejmą decyzję w sprawie polityki monetarnej w połowie grudnia.

Foto: Bloomberg

W połowie grudnia banki centralne z niektórych, największych gospodarek świata podejmą decyzję w sprawie stóp procentowych. 16 grudnia odbędzie się posiedzenie Banku Anglii. Po informacji o wykryciu omikrona kontrakty terminowe na stopy procentowe wyceniały szansę na podwyżkę stóp procentowych o 0,15 pkt proc. na 55 proc. Wcześniej rynek wyceniał szansę na 75 proc.

Tego samego dnia odbędzie się również posiedzenie EBC, jednak sygnały płynące od decydentów mówią, że gospodarka strefy euro jest dobrze przygotowana na ewentualną kolejną falę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.