Analizy

Pytania do... Tomasza Kasowicza, dyrektora biura analiz, BM PKO BP

Foto: Archiwum

Dlaczego zdecydowaliście się na uruchomienie analiz płatnych przez emitentów? Czy wśród spółek faktycznie jest zapotrzebowanie na takie usługi?

W BM PKO BP nieustannie rozwijamy portfel produktów analitycznych, aby monetyzować centrum wiedzy i kompetencji, które zbudowaliśmy w ostatnich latach. Naszym zdaniem ostatnie zmiany regulacyjne pozbawiły wiele ciekawych spółek pokrycia analitycznego, a jednocześnie presja na koszty po stronie zarządzających i brokerów przesuwa na całym świecie koszty utrzymywania takiego pokrycia na emitentów czy giełdy. Odpowiadając wprost na pytanie: widzimy zapotrzebowanie na ten produkt. Po wprowadzeniu usługi we wrześniu mamy podpisanych już kilka umów na tego typu analizy i myślę, że nasza atrakcyjna oferta szybko spotyka się z szerszym zainteresowaniem ze strony emitentów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.