Analizy

Mimo hossy na rynku hipotek emisje listów zastawnych zamarły

W 2020 r. nie było w Polsce istotnych emisji długoterminowych obligacji zabezpieczonych na wierzytelnościach hipotecznych. Banki nieśmiało sygnalizują powrót do sprzedaży tych instrumentów.
Foto: Adobestock

Polski rynek powiększył się o piąty bank hipoteczny: do instytucji tego typu, należących w całości do PKO BP, Pekao, mBanku i ING Banku Śląskiego, dołączył Millennium Bank Hipoteczny. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na rozpoczęcie jego działalności operacyjnej.

Kiedy wrócą emisje?

Millennium zgodę na utworzenie banku hipotecznego uzyskał już rok temu, ale dopiero teraz instytucja ta może rozpocząć funkcjonowanie. – Dzięki temu jako grupa uzyskamy dostęp do finansowania aktywów za pomocą listów zastawnych. Pozwoli to na dywersyfikację struktury finansowania dla kredytów hipotecznych nabytych od Banku Millennium – mówi Agata Chrzanowska, prezes Millennium BH.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.