Z zapowiedzi wynika, że spółka chce w najbliższym czasie wykorzystać w działalności nowe technologie, np. telematykę w ubezpieczeniach komunikacyjnych. PZU nie zdradza szczegółów zmian, ale jak zapowiedział w listopadzie Paweł Surówka, prezes PZU, poprzez obecność banków zmieniła się grupa i nowa strategia ma to uwzględnić. Zarząd zamierza pokazać w strategii, w jaki sposób dojdzie do zakładanych wskaźników.
Ubezpieczeniowy gigant ma powody do zadowolenia. Trzy pierwsze kwartały 2017 r. zamknął bardzo dobrymi wynikami. Zysk netto grupy PZU po III kwartale wzrósł do 3 mld zł, w porównaniu z 1,5 mld zł po trzech kwartałach 2016 r. PZU utrzymało rentowność we wszystkich kluczowych liniach biznesu, pomimo wzrostu szkodowości w III kwartale, związanej głównie z silnymi nawałnicami i opadami deszczu.
Po nabyciu akcji Aliora oraz Pekao i większej obecności grupy w sektorze bankowym ustabilizowała się siła finansowa Grupy PZU i w październiku amerykańska agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU z negatywnej do stabilnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-, co jest jedną z najwyższych możliwych ocen dla polskiej spółki.
W grudniu ubezpieczyciel ogłosił kolejny sukces: wejście na rynek Lloyd's, czyli na najważniejszy od ponad 300 lat, najbardziej znany ubezpieczeniowy rynek świata. Grupa PZU podpisała roczny kontrakt i została udziałowcem Argenty – jednego z syndykatów Lloyd's. Obecność na rynku Lloyd's to zarówno prestiż, jak i dostęp do międzynarodowych brokerów oraz możliwość skorzystania z wiedzy najlepszych na świecie underwriterów i inżynierów ryzyka.
Prężnie rozwija się utworzone przez ubezpieczeniowego giganta TUW PZUW, które ubezpiecza spółki z udziałem Skarbu Państwa oraz szpitale, a z początkiem 2018 r. ubezpieczył miasto Łódź. PZUW planuje dalszą ekspansję i ubezpieczanie następnych jednostek samorządowych.