– Usługi assistance stały się powszechne. Liczba osób posiadających assistance z roku na rok wciąż jednak rośnie i zakładamy, że trend ten utrzyma się jeszcze w kolejnych latach. Wzrasta również świadomość assistance wśród klientów, co ma przełożenie na częstsze korzystanie z pomocy w trudnych sytuacjach – komentuje Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska.

Tegoroczne wyniki pokazują, że powszechne jest dziś assistance samochodowe, które posiada 92 proc. badanych. Ale wzrosła też liczba osób, które mają assistance domowe (21 proc.) i assistance podróżne (12 proc.). Z kolei assistance medyczne ma już 15 proc. badanych. Aż 93 proc. posiadaczy ubezpieczenia assistance jest z niego zadowolonych.

Ponad 1/3 badanych (37 proc.), którzy posiadają assistance, przyznaje, że korzysta w praktyce z tych usług. Najwięcej osób korzystało z holowania auta lub pomocy drogowej (81 proc.). Dla porównania dziesięć lat temu z assistance korzystała co piąta osoba.

Assistance samochodowe jest najczęściej dodawane do ubezpieczenia OC – 57 proc., i AC – 29 proc. Assistance medyczne jest dodawane do ubezpieczenia na życie – 34 proc., i produktu bankowego – 23 proc. Z kolei assistance domowe najczęściej występuje w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania – 73 proc., lub z produktem bankowym 17 proc.

– Banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy leasingowe i telekomunikacyjne, ale także inne podmioty, dołączają assistance do swoich produktów, zwiększając atrakcyjność oferty. Ten trend będzie się utrzymywał, zwłaszcza że w opinii aż 66 proc. badanych assistance dołączone do produktu bankowego sprawia, że jest on bardziej atrakcyjny – mówi Grzelak. psk