Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 16.11.2017 05:11 Publikacja: 16.11.2017 05:11
Foto: materiały prasowe
To efekt niedawnego sfinalizowania zakupu dodatkowych prawie 12 proc. akcji tej spółki. Tym samym OT Logistics posiada już 32,6 proc. udziałów Luka Rijeki. Dodatkowo, dzięki zawarciu porozumienia z innymi akcjonariuszami firmy, czyli z funduszami emerytalnymi Allianz ZB oraz Erste, przejął kontrolę operacyjną nad portem. Strony umowy mają obecnie w sumie 56,6 proc. udziałów Luka Rijeki.
Na tym nie koniec, gdyż kilka dni temu OT Logistics otrzymał zgodę Chorwackiej Agencji ds. Nadzoru Usług Finansowych (HANFA) na ogłoszenie wezwania na pozostałe papiery. Zapisy ruszyły 10 listopada i mają potrwać 28 dni. Polska spółka zamierza nabyć do 5,8 mln walorów Luka Rijeki, co stanowi 43,4 proc. jej kapitału. Za każdy papier oferuje 50 kun chorwackich (28,13 zł). To oznacza, że może na realizację wezwania wydać ponad 164 mln zł. Zakup w dużej mierze zostanie sfinansowany kredytem inwestycyjnym, który spółka zaciągnęła w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas