Doszlifowana wersja „Cyberpunka 2077” wesprze wyniki CD Projektu

We wtorek na rynek trafiła doszlifowana wersja „Cyberpunka 2077”, powiększona o tegoroczny dodatek i nową zawartość. Może mieć pozytywny wpływ na rezultaty studia za czwarty kwartał – uważają analitycy.

Publikacja: 05.12.2023 21:00

Doszlifowana wersja „Cyberpunka 2077” wesprze wyniki CD Projektu

Foto: Patrick T. Fallon/Bloomberg

Prawie 2 proc. zyskiwały we wtorek akcje CD Projektu. Tego dnia odbyła się premiera „Cyberpunk 2077: Ultimate Edition”. Zbiorcze wydanie ukazało się na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5 oraz na komputery PC zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i pudełkowej. Wraz z bazową grą nowe wydanie objęło też „Widmo wolności”, aktualizację 2.0 i zawartość dodatkową.

Szlifowanie gry

„Cyberpunk” oraz „Wiedźmin” to flagowe gry polskiego studia. Ta pierwsza zadebiutowała w grudniu 2020 r. Okazała się komercyjnym sukcesem, ale początkowo spotkała się z falą krytyki m.in. z uwagi na błędy w wersji na konsole. Studio jednak systematycznie poprawiało grę i dodawało do niej nową zawartość. Sukcesem okazał się tegoroczny dodatek – czyli wspomniane już „Widmo wolności”. Zadebiutował 26 września. Sprzedał się już w ponad 4,3 mln egzemplarzy. Wiele wskazuje, że cały 2023 r. będzie dla polskiego studia udany. W trakcie trzech kwartałów wypracowało prawie 768 mln zł przychodów wobec 624 mln zł rok temu. Zysk operacyjny wzrósł do 281,2 mln zł z 233,9 mln zł, a zysk netto do prawie 290 mln zł z 211,9 mln zł. Wyniki czwartego kwartału wesprzeć może wtorkowa premiera.

– Umiarkowany pozytywny wpływ powinien być widoczny. Pamiętajmy, że jesteśmy wciąż w okresie okołopremierowym dla „Widma wolności”. Myślę, że wersja Ultimate gry, którą można też uznać za wersję ostateczną, może przyciągnąć wielu spośród tych graczy, którzy odkładali zakup, czekając aż „Cyberpunk” będzie doszlifowany – mówi Michał Wojciechowski, analityk Ipopemy Securities.

Wtóruje mu Kacper Koproń z Trigon DM. – Myślę, że wpływ na wyniki względem oczekiwań rynku będzie pozytywny. Uważam, że Ultimate Edition podtrzyma dobre momentum wynikowe w CD Projekcie w IV kwartale 2023 r. i I połowie 2024 r. W ostatniej aktualizacji wyceny w październiku nie zakładałem tego wpływu w wynikach – komentuje analityk. Przypomina niedawne wypowiedzi zarządu spółki, który oczekuje, że tzw. ogon sprzedażowy „Cyberpunka” będzie po premierze Ultimate Edition zbliżony w trajektorii do ogona sprzedażowego „Wiedźmina 3” w wersji GOTY (Game of the Year).

Ile warte są akcje

Podczas niedawnej konferencji poświęconej wynikom za III kwartał zarząd CD Projektu informował, że priorytetem dla grupy na 2024 r. jest „Polaris” (gra nawiązująca do serii o wiedźminie). – Ale pracujemy nad kilkoma projektami, więc priorytetem jest też zbudowanie zespołu, który będzie pracował nad nowym „Cyberpunkiem” w USA – zastrzegł Adam Kiciński z zarządu CD Projektu.

Wycena spółki na giełdzie sięga 11 mld zł. We wtorek po południu za akcję trzeba było zapłacić 108,5 zł. Zdania analityków co do wyceny są podzielone. Na rynku znajdziemy rekomendacje wskazujące na potencjał kursu, jak i implikujące przewartościowanie walorów.

W tej ostatniej grupie jest raport firmy Jefferies, która kilka dni temu mocno ścięła cenę docelową do 90 zł.

Technologie
CI Games chce podwyższyć kapitał
Materiał Promocyjny
Elektrownie jądrowe to naturalny dla Warty obszar zainteresowań
Technologie
Prezes Comperii o sprzedaży Telepolis.pl i planach
Technologie
Wyzwaniem na dziś nie jest technologia, ale skromna baza zainteresowanych klientów
Technologie
Online Venture przejmuje Telepolis.pl
Technologie
Grupa AB zamierza nadal rosnąć szybciej niż rynek
Technologie
AB zwiększa udziały na trudnym rynku