Reklama

Rząd szykuje zmiany w prawie

Projekt ustawy o nadużyciach w sieciach telekomunikacyjnych? Telekomy są na tak. Gorzej z rozporządzeniem o zasilaniu.
Janusz Cieszyński, sekretarz stanu z KPRM.

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu z KPRM.

Foto: materiały prasowe

14 dni, licząc od 15 czerwca, dała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na konsultacje projektu ustawy o zwalczaniu nadużyć w telekomunikacji. KPRM zapowiadała projekt legislacji, którą chce walczyć z podszywaniem się przy pomocy technologii VoIP (ang. spoofing) i wyłudzaniem danych (ang. smishing), w drugiej połowie lutego. Wówczas Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM odpowiedzialny za cyfryzację, zapowiadał pakiet przepisów poprawiających ochronę użytkowników cyberprzestrzeni na koniec marca.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama