"Nasza propozycja Karty Równoważności zawsze traktowana była jako zaproszenie do rozmów a nie zamknięty projekt. Rozmowy trwają i aczkolwiek nie są łatwe, cieszy nas opinia wyrażona przez Panią Prezes Annę Streżyńską. Mamy oczywiście świadomość, że warunkiem sukcesu jest tu także przekonanie operatorów alternatywnych i dlatego dobrym prognostykiem jest decyzja KIGEiTU powrotu do wspólnych prac nad Kartą Równoważności" - powiedział prezes spółki Maciej Witucki, cytowany w komunikacie spółki.
Wcześniej Streżyńska zapowiedziała, że jest szansa na to, że 31 lipca może dojść do porozumienia wstępnego między regulatorem a TPSA, które zapobiegnie podziałowi spółki.
W komentarzu dziennym analityk DM BZ WBK Paweł Puchalski ocenił, że wiadomość o możliwości uniknięcia podziału, sama w sobie, nie powinna wpłynąć na wycenę spółki.
"Zakładamy, że TPSA musiała zgodzić się na liczne ustępstwa tak, aby odwieść regulatora od pomysłu podziału spółki. Dlatego też, nie znajdujemy w powyższej informacji wsparcia dla ceny akcji TPSA" - czytamy w komentarzu DM BZ WBK.
W raporcie zamówionym przez operatora rynku, koszt podziału TPSA wyceniono na ok. 750 mln zł. Spółka przedstawiła własny plan - "Kartę Równoważności", która miałaby być alternatywą dla podziału.